Ювілейна марка, перформанс, Лисаветин борщ: як пройшов фестиваль «Літо в садибі Косачів»

12 Липня 2024, 17:16
У Колодяжному пройшов фестиваль «Літо в садибі Косачів» 1074
У Колодяжному пройшов фестиваль «Літо в садибі Косачів»

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки пройшов фестиваль «Літо в садибі Косачів». 

12 липня він відбувся уже вчетверте, а був започаткований у 2021 році та присвячений дню народження Олени Пчілки, повідомляють на сайті музею.

Цьогоріч у межах фестивалю відбулося відкриття оновленої експозиції меморіальних будинків. Ця подія присвячена 75-річчю від часу відкриття Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та 175-річчю від дня народження Олени Пчілки.

Також до річниці від дня народження Олени Пчілки «Укрпошта» та «Козацька пошта» випустили блок ювілейних марок та конверт. Над проєктом працювали наукові співробітники Колодяжненського музею та завідувачка Музею Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук. 

До першого блоку марок увійшли світлини Олени Пчілки, другого – світлини узорів та писанок, що їх збирала Ольга Драгоманова-Косач.

Під час погашення марки штемпелем Укрпошти на конверті поставили штамп із використанням нового логотипу музею. 

Після проведення реставраційно-ремонтних робіт меморіальних будинків Косачів, другим важливим кроком стало брендування музею, яке втілила в життя компанія «Партизан». В основу брендування заклали неофіційну назву музею – садиба Косачів.

У рамках фестивалю розпочинається реалізація проєкту «Садиба Косачів - сучасний осередок культурних наративів і сенсів українського суспільства», який фінансується Українським культурним фондом за програмою «Відновлення культурно-мистецької діяльності». Основним продуктом проєкту стала реекспозиція садиби Косачів у Колодяжному, її презентація широкому загалу як сучасного культурного центру, який сприятиме усвідомленню національної ідентичності, цінностей українців на прикладі родини Косачів.

Саме в межах цього проєкту театр «Гармидер» під керівництвом Руслани Порицької представив променад-перформанс «Садиба Косачів: то власне дома».

Це була справжня театралізована мандрівка в минуле, починаючи з 1882 року, коли Косачі переїхали до Колодяжного. Гармидерівці показали, як у сірому будиночку Олена Пчілка та Петро Косач гостять гостей, займаючись спільною роботою і заодно розважаючись віршами та «живими картинами». 

А в білому будиночку Леся та Максим Славинський перекладають Гейне і навіть разом із братом Михайлом грають у крокет. Врешті груша Ізидори Косач ожила її голосом. Під час перформансу глядачі могли долучитися до традиційних ігор, які дійшли до нас завдяки записам Лесі. Для створення пісні та перформансу театрали використали фрагмент поеми «Русалка», яку Леся написала в Колодяжному.

Опісля гостей чекало пригощення «Лизаветиним борщем».

 

Коментар
07/12/2024 П'ятниця
06.12.2024
05.12.2024