Олег Скрипка, Юлія Саніна та Олексій Суханов читають поезію війни

19 Липня 2022, 16:20
Літературний проєкт «Буремні вірші» 6507
Літературний проєкт «Буремні вірші»

Українські музиканти Олег Скрипка та Юлія Саніна, а також телеведучий Олексій Суханов прочитали поезію, що була створена під час повномасштабної війни росії проти України, в рамках літературного проєкту Павла Шилька «Буремні вірші».

Про це журналістів Район.Культура повідомила пресслужба Агенції PR Batteries.

Протягом декількох місяців артпроєкт продюсера Павла Шилька «Буремні вірші» за допомогою віршотерапії ментально підтримує та допомагає українцям зцілювати душевні рани, завдані війною.

Відомі українські зірки читають поезію, створену під час повномасштабної війни росії проти України та увібрала в себе всі страждання та біль авторів, завданих російською агресією. Вірші доповнюються музикою та асоціативним відеорядом, що підкреслює суть творів. У проєкті вже взяли участь Маша Єфросиніна, MONATIK, Алла Мазур, Артем Пивоваров, Олег Панюта, Олена Кравець, Павло Зібров, Володимир Остапчук, Стюарт Маккензі та інші.

До наступної добірки відеопоезії увійшли твори у виконанні справжнього патріарха українського року Олега Скрипки, тендітної солістки THE HARDKISS Юлії Саніної, відомого телеведучого Олексія Суханова та автора проєкту Павла Шилька.

Отримавши пропозицію стати одним з голосів артпроєкту «Буремні вірші» Олег Скрипка не тільки одразу ж погодився, а ще й запропонував власний авторський вірш. З початком війни у творчому доробку Олега з'явилося чимало творів, присвячених темі війни, а вірш «Садок вишневий коло хати» — один з найпроникливіших…

Вірш читає Олег Скрипка:

Голосом Юлії Саніної звучить вірш «Я залишила свою душу…» авторки Юлії Якимової.  За освітою Юлія — вчитель української мови, а за покликанням — поет і кондитер. Усе своє життя вона пише вірші. До війни це була переважно інтимна лірика, але після 24.02 єдиною темою віршів стала війна. Юлія дуже любить Україну і ніколи не мріяла покинути її, але через агресію росії вона змушена була виїхати разом з донькою з рідного Дніпра до Польщі.

З кожним днем Юлію все більше гризло сумління, що вона не вдома, що ніяк не допомагає перемогти ворога. Вона дуже сумувала за рідними, за домом, за Україною. Адже все її життя залишилося в Україні. Так і народився цей вірш. 

«Я залишила свою душу

На порозі рідного дому.

На кордоні рідного краю

Я залишила свою суть.

 

Я залишила свою посмішку

На старому своєму дивані,

А з собою взяла на згадку я

Добру пам'ять і дику лють».

Вірш читає Юлія Саніна:

На початку бойових дій відомий телеведучий і журналіст Олексій Суханов вступив до лав тероборони. Проте знайшов час підтримати українців не тільки зі зброєю в руках, але і ментально, за допомогою віршотерапії. Сьогодні він читає пронизливий вірш Юлії Гринюк «Круасани, кава та війна…». На створення вірша її наштовхнуло спілкування з вже колишніми друзями з росії, котрі «нічого не розуміють». Вірш Юлії — це крик душі, який насправді неможливо повноцінно передати ні словами, ні емоціями…

Вірш читає Олексій Суханов:

Традиційно компіляцію відеовіршів проєкту закриває його засновник Павло Шилько з поезією іспанською мовою авторки Карли Маріани Россі. До слова, Карла є донькою Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентинської Республіки в Україні та великим патріотом нашої країни. Павло виконує твір мовою оригіналу.

«Я думаю про тебе та відчуваю твій біль -

Твої пейзажі змінилися.

Мені болять твої прошиті снарядами поля.

Мені болять душі несправедливо знищені, пригнічені, закатовані, зґвалтовані...

Немає ні віку, ні пощади… (переклад)

Вірш читає  Павло Шилько: 

Національним партнером проєкту «Буремні вірші» також виступила всеукраїнська мережа міських сайтів CitySites.

За матеріалами пресслужби Агенції PR Batteries.

Читайте такожВідеоісторія «Перед світанком»: музикант Іван Леньо розповів свою історію війни з росією

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром