«Слухай українське СЛОВО»: відео від Волинського національного університету до Зелених свят

12 Червня 2022, 20:50
Скріншот з відео 8253
Скріншот з відео

Кафедра української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки опублікувала ювілейне відео з мультимедійного проєкту «Слухай українське СЛОВО / читай українську літературу». Канал проєкту налічує вже дві сотні роликів.

Про це журналісти Район.Культура дізналися з ютуб-каналу кафедри. Відео опублікували 12 червня.

«Вітаємо колег, друзів, студентів із Зеленими святами! Разом до Перемоги! Тішимося: маємо уже дві сотні роликів в ютуб (проєкт кафедри «Слухай українське СЛОВО...»)!» — йдеться в дописі.

Ювілейне відео присвятили українському письменнику Богдану-Ігорю Антоничу — його вірш «Село» («Корови моляться до сонця...») начитала випускниця факультету філології та журналістики, акторка театру «ГаРмИдЕр» Наталія Шепель.

Читайте такожТеатр «ГаРмИдЕр» розпочав новий мистецький проєкт – «Культурне УКРИТТЯ»

Доцентка кафедри Олена Маланій, яка започаткувала проєкт, розповіла журналістам Район.Культура, що серія читок «Слухай українське СЛОВО / читай українську літературу» створена для популяризації української літератури, «оживлення» та озвучення художніх текстів, збільшення якісного україномовного контенту в інтернет-просторі.
«За півтора роки ми разом із вами начитали/озвучили та візуалізували дві сотні поезій, прозових та уривків з драматичних творів, спогадів, листів, щоденників, рецензій... Разом ми наповнили українським СЛОВОМ простори відеохостингу ютуб, зацікавили українським СЛОВОМ слухачів з різних країн, різної вікової категорії та різної статі. Ми працювали (і продовжуватимемо це робити!) на інформаційному, культурному фронті, популяризуючи українську літературу, мову», — поділилися на кафедрі.
Ініціатори проєкту запрошують долучитися до популяризації українського культурного контенту всіх охочих. Для приєднання можна підписатися на сторінку кафедри у фейсбуці та на ютуб-канал, де виходять нові відео проєкту «Слухай українське СЛОВО / читай українську літературу».

Додамо, що в якості ілюстративного матеріалу для відео вибрали картини української художниці Марії Примаченко.

Читайте такожОнук Марії Примаченко на війні: «Моя бабуся передчувала, що нас чекає щось страшне»

ДовідковоМультимедійний проєкт «Слухай українське СЛОВО / читай українську літературу»  — це аудіо- та відеочитка, фото- та відеовізуалізація творів української літератури, листів, спогадів, щоденників українських письменників, іконографії. 

Його започаткували до 150-річчя Лесі Українки, на честь якої названий Волинський національний університет. Ідея та розробка, а також перші читки належать доцентці кафедри української літератури факультету філології та журналістики Олені Маланій.

Перший аудіозапис на ютуб-каналі кафедри опублікували 29 грудня 2020 року. Почали з різдвяного циклу: Леся Українка «Святий вечір!», Образочки, Богдан-Ігор Антонич «Різдво», «Коляда», Володимир Самійленко «Святий вечір», Ліна Костенко «Свят-вечір» та інші. 

Спочатку проєкт називався «Слухай українську (літературу)...». Пізніше назву розширили до ширшого поняття — «Слухай українське СЛОВО...», тому що там є не лише українські художні тексти, а й уривки зі спогадів, щоденників, листів.

Читайте також:

Контент на ютуб-каналі кафедри
Контент на ютуб-каналі кафедри

Контент на ютуб-каналі кафедри
Контент на ютуб-каналі кафедри

Контент на ютуб-каналі кафедри
Контент на ютуб-каналі кафедри

Коментар
29/06/2022 Середа
29.06.2022
28.06.2022