стрічка

Міжнародний день музики: Ігор Стравінський на концерті в Лондоні, 1965 рік

01 Жовтня 2021, 10:45
Ігор Стравінський ВІДЕО 916
Ігор Стравінський

Весь світ святкує День музики. Цей день щорічно відзначають 1 жовтня. Традиційно у Луцьку саме з цього дня починається фестиваль «Стравінський і Україна». Цьогоріч відбудеться вісімнадцята музична феєрія. 

З нагоди Дня музики Район.Культура пропонує переглянути уривок з концерту 14 вересня 1965 року в Лондоні. Ігор Стравінський керує Новим оркестром філармонії. Запис концерту зроблений наживо з Королівського фестивального залу. 

Читайте також: У Луцьку пройде 18 музичний фестиваль «Стравінський та Україна»

Довідково:

Ігор Федорович Стравинський – всесвітньовідомий композитор і диригент українського козацього походження. Син співака Федора Стравинського.

Рід Стравинських походить з Волині. За словами директора музею в Устилузі Володимира Терещука, герб Стравинських успадкував елементи герба гетьмана Івана Сулими. У родині пишалися належністю до цього старовинного українського роду. «Наше прізвище було Сулима-Стравинські, однак коли Росія анексувала частину Польщі, то «Сулима» з якоїсь причини було випущене з нашого прізвища», – писав сам композитор. 

Цю втрату він компенсував, давши своєму синові Святославу подвійне прізвище Сулима-Стравинський.

Для сучасної української музичної спільноти актуальними є дослідження духовних зв'язків Ігоря Стравинського з українською культурою. Значну частину своїх творів Стравинський писав на українській землі, а їхні джерела знаходив в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравинський називав містечко Устилуг поблизу. Він приїжджав сюди до родини. Тут зустрів своє кохання, жінку, з якою поєднав долю, — киянку Катерину Носенко. Дочка лікаря і землевласника Гавриїла Носенка і Катерини Холодовської.

Після одруження 1906 року Ігор Стравинський розробив проєкт, за яким на околиці Устилуга був побудований його власний дім. Разом з братом Гурієм він посадив липову алею, яка й нині милує око відвідувачів музею композитора і вихованців музичної школи, розміщеної в його будинку.

Щоліта з 1907 року до початку Першої світової війни композитор писав свої твори в Устилузі. В цьому місті він написав перший твір — фантазію для оркестру «Феєрверк», над яким напружено працював півтора місяця. Загалом же в Устилузі композитор працював над 17 творами, серед яких «Жар-птиця», «Петрушка» і широко відома «Весна священна».

Читайте також: Устилуг – райський куточок для творчості Ігоря Стравінського

Коментар
16/10/2021 Субота
16.10.2021
15.10.2021