Наздоганяючи реальність

05 Лютого 2024, 18:21
Кадр з вистави «Вороги. Історія любові», фото: Національний театр імені Марії Заньковецької РЕЦЕНЗІЯ 3727
Кадр з вистави «Вороги. Історія любові», фото: Національний театр імені Марії Заньковецької

Театр у всі часи любить передбачати людські пристрасті, програвати на сцені майбутні сценарії життя. А коли за основу вистави взяти роман на їдиш – ще той вийде «смачний» бульйон емоцій. Додати туди живу музику за мотивами клезмерських весільних стандартів та чудову гру акторів – вийде прем'єра вистави «Вороги. Історія любові» від режисера Максима Голенка.

Маестро, який тепер є директором-художнім керівником Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові, залишається вірним своєму творчому почерку, й створює багатошаровий театральний продукт. Чудова картинка (сценографія та костюми Юлії Зауличної), високий темпоритм, гумор, та доречні алюзії, ну й музика – майже весь час супроводжує пристрасті ніби побутові, на тлі геополітичної катастрофи та нового виходу. Як це схоже на Україну теперішню. Точніше – післявоєнну. Таких історій буде в нас купа, а то й жахливіше.

По-доброму заздрю театралам Львова. Тепер у відомому драмтеатрі буде нова вистава, яку варто дивитись, а потім думати та обговорювати. Театр з давньогрецьких часів – навчально-виховний засіб. То не дивно, що на виставі я побачив багато підлітків у супроводі католицьких монахинь. І взагалі, молодь переважала у глядацькій залі.

Актори та їхня гра заслуговують окремих гарних слів.  Юрій Хвостенко, що виконує роль головного невдахи Германа Броудера, був настільки органічним у ролі багатоженця та «хилкого» письменника, що вартує виголосити: вірю! Римма Зюбіна грає одну з дружин Тамару, що вижила у сталінському таборі. Вона все робила на сцені того вечора як треба. 

Парочка нацистів, доречно білінгвістична, всю виставу дуже пластично виконували чи то роль «м'якої сили», чи то пропаганди. Ще одна єврейська дружина Маша Блох-Торштінер у виконанні Оксани Цимбаліст не тільки грала, а ще й добре співала та виконувала акробатичні етюди.

Втеча від реалій... Як це знайомо в житті, але як воно буде, коли весь час саме так робити – можна пережити під час перегляду нової вистави «Вороги. Історія любові» у Національному театрі імені Марії Заньковецької.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром