Дума про Думи

12 Квітня 2023, 13:20
«Думи» – новий артпроєкт у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків БЛОГ 1376
«Думи» – новий артпроєкт у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків
«Ваші думки перетворюються у слова, слова — у дії, дії — у звички, звички — у цінності, а цінності визначають вашу долю», – Махатма Ганді.
У проєкті «Думи», в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, ми запропонували своє бачення на ключові питання, які турбують людство від моменту його виникнення. Кожен глядач має можливість долучитися до процесу мислення, подискутувати та створити власне бачення. Думки та прагнення, що виникають у підсвідомості, мають великий вплив на поведінку людини. Вони визначають емоційний стан та мотивацію до дії, ефективність та успішність, взаємодію з іншими людьми та створюють нову реальність.
 

«Думи»

Думки та розум є ключовими елементами людського існування та розвитку. 
«Я мислю, отже, я існую»,Рене Декарт
Тобто щоб існувати, потрібно думати. Щоправда, важливо не просто думати, а думати про важливе, згодом реалізовуючи бодай частину результату мислення, щоб не опинитися у пеклі Данте серед тих, що не творили за життя ні добра, ні зла, що змарнували своє життя на буденність та безглуздість.
 
За Кантом кругом темінь, але як тільки ми направимо ліхтарик у пітьму у свідомість – ноумен (річ у собі) перетворюється у річ для нас (феномен). Розум не може споглядати, відчуття не можуть мислити, тільки їхня співпраця може забезпечити пізнання. Тому ми пропонуємо процес мислення здійснювати у контексті релевантного естетичного середовища, що забезпечить синергію розуму та відчуттів.
 
Коли ми занурюємось у світ думок, які визначають наше буття, при цьому споглядаючи мистецтво, у нас замовкають сигнальні нейронні системи, які відповідають за наше фізичне існування, а працює лише дефолт система, яка визначає наш духовний розвиток. У нас зникають стереотипи та комплекси, ми очищаємося та виліковуємося. Це стимулює виділення «гормонів щастя», пробуджує енергію та надихає нас на творчість.
 
«Власну філософію не можна вивчити, її можна створити». І шлях її творення лежить через пізнання та думання. Конвергенція цих процесів забезпечує формування життєвих цілей, моральних орієнтирів, розуміння себе та оточуючих, критичне мислення, аналітичні здібності, здатність дивитися на одну і ту ж проблему з різних ракурсів, що дозволяє більш глибоко дослідити її сутність.
 
Ми пропонуємо триалог: спілкування між куратором проєкту, автором артоб'єкта та глядачем. Звісно, митці можуть заперечувати щодо суті своїх творів, що «ми не те мали на увазі». Але, по-перше, здебільшого у міру пізнання світу та отримання нових досвідів та знань люди самі змінюють свої погляди на створені ними ж твори. По-друге, відомо, що «чим більше твір мистецтва має сенсів, тим більше сенсу він має». Тобто якщо куратор чи глядач віднайдуть додаткову сутність у творі, то це лише піде усім на користь.

«Думи»

Понад 30% людей є конформістами, вони приймають готові стандарти у поведінці, безапеляційно визнають чужі закони, норми та правила, безумовно схиляються перед авторитетами, не мають власної позиції, безпринципні, коряться думкам більшості, визнаним авторитетам та традиціям. Цим проєктом ми хочемо запропонувати кожному спробувати сформувати своє бачення на одвічні питання та хоч на тисячну долю відсотка зменшити кількість конформних думок.
«Трагедія людини не у тому, що вона не може дати відповіді на поставлені питання, а у тому, що не може поставити питання», – Роберт Пірсіг
І мова не йде про питання на кшталт «Що?», «Де?», «Коли?» та «Чому?», хоча і вони є надзвичайно важливими. Наш проєкт допомагає задатися питанням: «Яке моє призначення в житті? Які мої цілі та мрії? Які мої цінності та як жити відповідно до них? Які особистісні риси допоможуть мені у житті? Які є мої переконання та як вони впливають на моє життя та ставлення до інших людей? Як відшукати зв'язок зі світом навколо мене? Які знання та досвід можуть допомогти мені зрости духовно? Як я можу допомогти іншим людям та змінити світ на краще?»
 
Проєкт «Думи» виконує функцію духовного наставника: він вчить ставити питання та пізнавати «себе у собі для себе».
Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром